Dekoracja kościoła

W dobie obecnego wieku osoby biorące ślub bardzo często przywiązują wagę do zdobień i dekoracji kościoła. Tym bardziej, że na zaślubiny państwo Młodzi często wybierają stare kościoły, posiadające swoją legendę i klimat. Wystrój takiego wnętrza jest trudny, bowiem trzeba brać pod uwagę architekturę zewnętrzna jak i wewnętrzną takiego budynku. Ponadto kościoły posiadają już swój własny wystrój (ołtarz, boczne nawy), na który należy tylko „dodać” elementy dekoracji, które nie zaburzą harmonie i klimatu wnętrza, ale będą istotnym czynnikiem akcentującym innych, że oto
właśnie ci państwo młodzi biorą tutaj i dzisiaj ślub w takim a nie innym stylu, w tych, a nie innych kolorach, z takim a nie innym deseniem dekoracji.

Stare kościoły świetnie nadają się do ślubu w stylu rustykalnym, ich surowość ścian i wysokie kondygnacje stanowią wspaniałą oprawę tego rodzaju ślubu. Częstym zdobieniem kościoła jest brama czyli tzw wejście pary młodej tworzone poprzez dekorację tzw dywanu z kwiatów, z płatków róż, czy ustawionych latarenek lub migocących świec.

Niektóre pary decydują się na zdobienie drewnianych, ławek.
Zwykle w formie przypiętych do brzegu ławki wybranego rodzaju kwiatów, zwisających girland kwiatowych, krzewowych lub tiulowych.
Stałym elementem wystroju kościoła jest ołtarz i krzesła, na których siedzą całą ceremonię państwo Młodzi.

Zwykle dekoracje obejmują tył krzeseł w formie tiulowej kokardy, wpinki z kwiatów lub jednego kwiatka z łodyga. Bogatszym zdobieniem kościoła nazywamy tworzenie łuków kwiatowych u wejścia kościoła, zwisających girland kwiatowych lub tiulowych tuż nad krzesłami zebranych w kościele gości. A nierzadko zawieszanie kwiatowych świecących lampionów.