Dekoracja tortu weselnego 6.12.2021 

Niezwykle często zdarza się że Para Młoda prosi mnie, abym na sali również udekorowała przygotowany dla nich tort weselny. 

Jak sami wiecie, częstowanie gości tortem jest jednym z ważniejszych punktów w programie wesela. Niezwykle pięknie wygląda, gdy taki tort jest udekorowany tymi samymi roślinami, z których powstały kompozycje kwiatowe na stołach weselnych. Wtedy w dekoracjach widać spójność. 

Trzeba pamiętać, żeby rośliny były odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed włożeniem do tortu. Przede wszystkim powinny być dobrze napojone wodą, aby pięknie się na nim prezentowały. Nie ma nic gorszego, jak zwiędnięte kwiaty w torcie, który wjeżdża na salę weselną. 

Ponadto takie rośliny trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed wyciekaniem soku roślinnego do wnętrza tortu. Można zrobić to na dwa sposoby: 

  1. końcówki roślin owinąć folią spożywczą LUB 
  1. końcówki roślin zanurzyć w wosku i chwilkę poczekać aż zastygnie. 

Osobiście wybieram sposób numer 2, ponieważ według mnie jest o wiele szybszy niż zawijanie końcówek folią. 

Musicie wiedzieć, że w szczycie sezonu ślubnego, każda minuta jest dla nas na wagę złota. 

Jeśli ustalacie ze swoją dekoratorką ślubno – weselną przystrojenie tortu kwiatami, należy określić jego wielkość i pokazać zdjęcie, które obrazuje jaką chcielibyście mieć dekoracje. Jest to ważne dlatego, żeby przygotować odpowiednia ilość kwiatów do takiej stylizacji. 

Jeśli już teraz wiesz, że nie będziesz mieć mieć czasu na odpowiednie przygotowanie kwiatów, to skontaktuj się ze mną. Nie tylko takie kwiaty odpowiednio zabezpieczę, ale również przygotuję dla Ciebie wymarzone dekoracje ślubno – weselne. 

Ewa – 503 840 400 lub kontakt@dekoracje-sal.com 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *