Dekoracja sali weselnej

 W XXI wieku wystrój sali weselnej jest tak samo ważny jak strój młodej pary, zakup sukni ślubnej, czy obrączek. Stanowi on bowiem istotny element całego wesela. Jest jednym z najważniejszych elementów puzzlowej układanki, jaką jest ślub i wesele pary młodej.

Trudno sobie wyobrazić dobrze przygotowane i zorganizowane wesele bez dobrze dobranej i udekorowanej sali weselnej. To tutaj bowiem odbywać się będzie druga część wesela, zaraz po zaślubinach w kościele. To właśnie sala weselna jest głównym elementem, który zapewni zaproszonym gościom dobrą zabawę.

Wyróżniamy trzy typy sali: okrągła, owalna i prostokątna. Na każdej z tych trzech typów zamkniętej przestrzeni pośród otynkowanych murów należy dobrze zagospodarować przestrzeń stołami i krzesłami i to tak, aby zapewnić gościom dobre samopoczucie i wygodę w dojściu do swoich stolików i pary młodej.

Elementy dekoracji nie mogą w tym przeszkadzać ani zasłaniać stołu oraz widoku na parę młodą. Zgodnie z trendem elementy dekoracji muszą wtapiać się w salę tak, aby wydobywać z niej piękną i podkreślać już istniejąca przestrzeń. Wybór dekoracji musi być zgodny ze stylem wesela i kolorami, które obrali sobie Państwo Młodzi. W związku z tym zwykle łączy się dwa kolory np. złoto-czerwony, biało-różowy, lub wybiera się trzy odcienie tego samego koloru np. ciemny fiolet, jasny fiolet i kolor lila bez. Sala weselna ma być dalszą częścią opowieści, którą Państwo Młodzi rozpoczęli już w czasie zakupu i wyboru swoich sukienek i garniturów, poprzez wystąpienie w sali Kościelnej i przyjazd autem wprost pod salę weselną.

Zdobienia sali weselnej są różne w zależności od upodobań pary młodej i istniejących trendów. Jednakże stałym elementem zdobień będą zawsze świece, kieliszki, kwiaty na stole lub krzewy, obrusy, jak również ozdoby w postaci łuków kwiatowych, zwisających girland, papierowych czy szklanych lampionów, małych balonów, a nawet tiulowych ozdób sufitów czy ścian. Wszystko wedle życzenia pary młodej.