Kwiaty w świątyni 25.04.2022 

Dekoracja świątyni na ceremonię zaślubin to dla florysty nie lada wyzwanie. Zanim zaczniemy dekorować kościół musi być wcześniej szereg czynności wykonanych. 

Chcesz wiedzieć jakich? Czytaj dalej. 

Kiedy przyszła młoda para przychodzi do mnie z prośbą o udekorowanie kościoła, biorę wtedy pod uwagę wiele czynników: wygląd i wymogi kościoła – tu muszę zwrócić uwagę na: ilość i rodzaj ławek, szerokość nawy głównej, typ krzeseł, wygląd klęcznika, uwagi proboszcza i oczywiście preferencje dekoracyjne przyszłych małżonków.  

Też muszę wiedzieć, ile czasu będziemy miały na rozstawienie wszystkich dekoracji. Czasami zdarza się pogrzeb tuż przed ślubem. Czasami śluby następują jeden po drugim. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z pozostałymi przyszłymi młodymi parami i ustalenie wspólnej, neutralnej dekoracji. Nie ma możliwości, aby w 15 minut udekorować kościół na ślub z najwyższą starannością. W takiej sytuacji wolę nie przyjąć zlecenia, niż zrobić to byle szybko, byle jak.  

ślubna dekoracja ławek w kościele, biały tiul i niebieskie hortensje. w Bytomiuślubna dekoracja ławek w kościele, biały tiul i niebieskie hortensje.  

Jakie kwiaty na ołtarz? 

Przede wszystkim kompozycje na ołtarz muszą być duże, wyraziste i najlepiej w stylu dekoracyjnym. Ważna też jest trwałość kwiatów. Polne kwiaty niestety nie cieszą się taką opinią. Tutaj sprawdzi się na pewno: eustoma, gladiole, lilie, goździki, róże, hortensje, piwonie.  

Jeśli w danym dniu zaplanowanych jest kilka ślubów, wtedy o ile przyszli nowożeńcy dojdą do porozumienia, najlepiej zrobić dekoracje w białych kolorach z dodatkiem zieleni.  

Krzesła, krzesełka, taborety… 

Przez 9 lat mojej pracy jako florystki – dekoratorki ślubnej różne krzesła widziałam. Niektóre były piękne, inne nie nadawały się do pokazania. Jeśli wiem, że w danym kościele są średniej jakości krzesła, wtedy proponuję wypożyczenie moich krzeseł lub te kościelne nakrywamy pokrowcami i ozdabiamy wstążką, dekoracją kwiatową. Zazwyczaj klęcznik też wymaga okrycia. Często są to klęczniki wysłużone, które wiele widziały i były świadkami niejednego ślubu. 

ślubna dekoracja Kościoła w Bytomiu. Niebieskie hortensje.ślubna dekoracja Kościoła w Bytomiu. Niebieskie hortensje, krzesła dla młodej pary  

A co na ławki? 

Przede wszystkim nie używamy żadnych gwoździ, pinezek, szpilek, aby nie dokonywać uszkodzenia drewna, z którego ławki są wykonane.  

Do dekoracji trzeba tylko i wyłącznie wykorzystać wstążki lub sznurki, aby zamocować pojedynczy kwiat lub bukiecik.  

Jeśli moim klientom zależy na świecach przy ławkach – to musimy zadbać o bezpieczeństwo. Absolutnie nie mogą świece stać bezpośrednio na podłodze. Należy włożyć je do lampionów lub do szklanych cylindrów. Zdarza się, że przyszła panna młoda marzy, aby jednak świece znalazły się na podłodze bez jakiejkolwiek osłony, wtedy bezwzględnie musimy zamienić je na świece ledowe.  

ślubna dekoracja kościoła Bytom Szombierkiślubna dekoracja kościoła Bytom Szombierki  

Warto to przemyśleć wcześniej 

Dobrze jest poświęcić trochę czasu na poznanie własnych preferencji. Warto zastanowić się nad budżetem – koszt dekoracji może mieć dużą rozbieżność w zależności od wielkości, pory roku, stylu ślubu i wesela. I jak zawsze powtarzam – nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje dekoracja kościoła na ślub? 

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania to zapraszam Ciebie do rozmowy. Zadzwoń do mnie:  

Ewa 503 840 400 lub napisz: kontakt@dekoracje-sal.com 

A może sama chcesz przygotować dekoracje na swój ślub, ale brakuje Tobie pomysłu i wsparcia florystycznego, to umów się ze mną na konsultację: https://www.akademiadekoracji.pl/produkt/godzinne-konsultacje-florystyczne/ 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *