Przesądy ślubne

wianek ślubny z kwiatów
Wianki ślubne 1
Luty 29, 2016
Rocznice ślubów
Luty 29, 2016

Przesądy ślubne

W zeszły czwartek miałam przyjemność prowadzić rozmowę z przemiłą dziewczyną, której we wrześniu będę przygotowywać dekoracje ślubno-weselne. Klientka bardzo chciała dekoracjami nawiązać do pory roku i powiedziałam, że można by było udekorować kościół i salę wrzosami.
Jakież było moje zdziwienie, gdy „całkiem serio” usłyszałam, że wrzosy wróżą nieszczęście i dziewczyna za nic w świecie się nie zgodzi na taki pomysł.
W związku z tym naszła mnie nieodparta chęć poszukania w czeluściach internetu i przytoczenia najważniejszych przesądów związanych z tematem ślubno-weselnym.

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej „ślubne” miesiące to takie, które mają w swojej nazwie literkę „R”. Niekorzystnie jest składać przysięgę małżeńską w czasie postu i adwentu, bo to wróży ubogie życie. Warto się też zastanowić, czy termin ślubu przypadający na 1 kwietnia, jest przemyślaną i poważną decyzją życiową.
Mówi się, że świadkowie nie powinni być para na co dzień, ponieważ spowoduje to rozpad ich związku. Dwoje ludzi powinno tylko raz w swoim życiu stawać przed ołtarzem tylko i wyłącznie na własnym ślubie!
Przyszli małżonkowie powinni sami zadecydować, kto będzie drużbą na ich ślubie. Jeżeli będziemy im pomagać, doradzać to na pewno zagwarantujemy Młodym niezgodę w ich małżeństwie.
Jeżeli druhna Panny Młodej w dniu ceremonii zaślubin jest w ciąży, to warto się zastanowić nad zmianą osoby, ponieważ grozi to niepowodzeniem w małżeństwie.

Poniżej lista przesądów ślubnych związanych ze strojem Młodej Pary.

1. Jeżeli zdarzy się tak, że Pan Młody przypadkowo zobaczy suknię ślubną, niestety jest to zapowiedź wielu kłótni w małżeństwie.

2. Panna Młoda, aby zapewnić sobie cudowne życie w małżeństwie musi ubrać w dniu ślubu coś białego – co gwarantuje czystość uczuć; coś niebieskiego – to zagwarantuje dozgonną wierność małżonka; coś pożyczonego – co daje przychylność rodziny pana młodego; coś starego – tym zapewni sobie wsparcie rodziny i znajomych oraz coś nowego – co zapewni życzliwość nowej rodziny.

3. Panna Młoda powinna swoje buty przed założeniem postawić chociaż na jeden dzień na parapecie, aby szczęście zdążyło w nie wejść.

4. Pan Młody swojej przyszłej żonie powinien pomóc przy ubieraniu butów. Musi również pamiętać, aby włożyc do buta pieniążek, a tym samym zagwarantować małżeństwu dostatek.

5. Ponadto Pan Młody powinien mieć schowany w kieszeni papierowy banknot, aby zapewnić dostatnie życie w małżeństwie.

6. Panna Młoda powinna unikać biżuterii z pereł, ponieważ wróżą one łzy.

Jeżeli chodzi o kwiaty, to wszyscy już wiemy, że w wiązance nie powinno być róż, gdyż one mają kolce i kaleczą miłość. Nie należy także zasuszać wiązanki ślubnej, ponieważ symbolizuje to zasuszanie miłości. Żółty kolor kwiatów to kolor zdrady w małżeństwie. Natomiast wrzosy wróżą nieszczęście.

Całe szczęście, że są to tylko przesądy i już coraz mniej osób wierzy w nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *