Ślub w plenerze

Wianki ślubne 2
Kwiecień 25, 2016
Przepis na olśniewający bukiet panny młodej
Maj 23, 2016

Wiele młodych par zastanawia się, co zrobić, aby ceremonia ich zaślubin na długo zapadła w pamięci gości weselnych. I od razu nasuwa się pomysł zorganizowania ślubu plenerowego. Z pozoru takie przedsięwzięcie wydaje się bardzo łatwe, jednak jest wiele spraw do załatwienia zanim w pięknym ogrodzie zostaniecie małżeństwem.

Zorganizowanie ślubu w plenerze wymaga od Was dopełnienia wielu formalności. Na początku musicie dowiedzieć się, czy jest w ogóle taka możliwość, aby urzędnik państwowy udzielił Wam ślubu poza Urzędem Stanu Cywilnego. Niektórzy kierownicy urzędów nie widzą w tym żadnego problemu i bardzo chętnie przystają na prośbę narzeczonych. Niestety czasami zdarza się tak, że kierownicy obawiają się o powagę miejsca wybranego na ceremonię. Przede wszystkim takie miejsce musi być godne uroczystości, czyli spokojne i uporządkowane.

Może zdarzyć się tak, że restauracja, na terenie ogrodu, której zamierzacie wziąć ślub nie będzie dysponować żadną altanką ani zadaszeniem. Zadbajcie wcześniej o to, aby zapewnić gościom jakiekolwiek schronienie w razie nagłego deszczu. Może to być np. biały namiot, który uda się szybko rozłożyć firmie przygotowującej Wasze dekoracje. Taki namiot nie tylko ochroni przed deszczem, ale także da schronienie przed palącym słońcem.

Warto zadbać o to, aby dekoratorka przygotowała elegancką kompozycję na stół urzędnika. Taka dekoracje nie musi być ogromna, ale ładnie będzie wszystko współgrać, jeżeli będą w niej kwiaty identyczne, jakie są w bukiecie ślubnym.

Podczas ślubu plenerowego można pięknie udekorować pergolę, która będzie stanowiła symbol wejścia w związek małżeński.

Jeżeli chcesz otrzymać dalsze wskazówki i inspiracje, to umów się ze mną na spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *