Styl vintage na weselnym przyjęciu

Kwiatowe dekoracje na każdą porę roku
Czerwiec 27, 2018
Niezwykła sesja zdjęciowa
Lipiec 30, 2019

Styl vintage na weselnym przyjęciu

Ostatnio do łask wracają elementy mody lat 90′, odnawianie starych mebli, czy ręczne dekorowanie drobnych rzeczy.  To wszystko śmiało można nazwać style VINTAGE.

Śluby z nutą przewodnią stylu vintage królują w Polsce już od kilku sezonów. Na początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest styl vintage? Na pewno nawiązuje do minionych epok, czerpie inspiracje z babcinej szafy. Ich źródłem w przypadku ślubnych kreacji mogą być stare, rodzinne zdjęcia. Wykorzystywanie wiekowej biżuterii jako element ślubnej dekoracji czy kreacji to również wpisuje się w stylistykę vintage.

Bez wątpienia jest to styl bardzo klimatyczny i specyficzny. Nie każdy będzie jego zwolennikiem, ale taki powrót do korzeni jako motyw ślubnego przyjęcia może wyglądać na prawdę intrygująco.


Gdzie zatem szukać dodatków w tym stylu? Warto poświęcić trochę czasu i przeszukać szafy na strychu, gdzie być może znajdziemy suknię ślubną sprzed lat. Taka „pamiątka” to najpiękniejszy i najbardziej oryginalny dodatek vintage jaki tylko mogliśmy sobie wymarzyć! Nie musisz od razu zakładać takiej sukni – zanieś ją do krawcowej, przymierz, może da się ją przerobić tak byś wyglądała w niej jak księżniczka, ale jednocześnie zachowując ten niezwykły styl. Do tego niezbędnym dodatkiem będzie długi welon lub wianek z żywych kwiatów. Bardzo charakterystyczne są ozdobne spinki z biżuterią, piórami, wstążkami. Królują także koronki, perły, pióra, nie może zabraknąć takich materiałów jak metal i porcelana.

W dekoracjach na sali ślubnej czy w kościele bardzo często wykorzystywany jest motyw białych, metalowych klatek. Służą one albo jako element kompozycji kwiatowych albo jako ażurowe świeczniki. Ważne, aby klatki użyte do aranżacji różniły się od siebie wielkością i kształtem, dzięki czemu unikniemy symetrii, a co za tym idzie monotonii. W stylu vintage, króluje różnorodność, a fakt, że każdy element jest nieco inny dodaje całej aranżacji sali tylko uroku.
Jeśli chodzi o kolorystykę, to wyróżniają się tutaj przede wszystkim jasne pastele: nie brakuje bieli, różu i żółci. Można także wprowadzić w dekoracjach mocniejsze akcenty kolorystyczne, takie jak czerwień, koral czy fuksja. Zdecydowanie jednak największymi wyznacznikami dekoracji vintage jest szyk i elegancja.
Rośliny idealnie pasujące do tego stylu to: róża, storczyk, hortensja, brunia, amarylis, kalia, anemon, eukaliptus, bluszcz, bawełna.

____________________________________

Zdjęcia użyte we wpisie pochodzą z portalu: pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *