Wianki ślubne 1

Przesądy ślubne
Luty 29, 2016

Słów kilka chciałam rzec o wiankach ślubnych.
Od kilku sezonów zauważamy ciągły wzrost popularności tej ozdoby. I słusznie, ponieważ wianek jest symbolem dziewczęcości, romantyzmu, niewinności. Ważne jest, aby wszystko od początku było przemyślane i wianek nie sprawiał wrażenia oderwanego od rzeczywistości.

Przede wszystkim należy pamiętać, że wianek dobieramy do fryzury. NIGDY odwrotnie! Ma on być jedynie dodatkiem, a nie głównym punktem programu. Poza tym musisz pamiętać, że najprawdopodobniej w czasie zabawy ściągniesz wianek i wtedy trzeba też pomyśleć, jak będzie wyglądać Twoja fryzura bez wianka.

Przy wyborze wielkości wianka kierujemy się taką samą zasadą, jak przy doborze bukietu ślubnego. Jeśli jesteś drobną osobą, duży, okazały wianek zapewne będzie wyglądał groteskowo na Twojej głowie. Wtedy warto zastanowić się na drobnymi elementami, takimi jak gipsówka, różyczki gałązkowe lub delikatne listki np. ruskus.

Jeżeli chodzi o kolor włosów i pasujące do nich kolory kwiatów, to właściwie nie ma takiego koloru włosów, który w połączeniu z żywymi kwiatami będzie źle wyglądał. Szatynki pięknie będą wyglądać w wiankach w kolorze żółtym, pomarańczowym. Brunetkom pasować będą kwiaty w kolorze czerwonym, bordowym i ostatnio bardzo modnym kolorze marsala. Delikatną urodę blondynek podkreśli na pewno kolor błękitny lub różowy. Natomiast rudowłose dziewczyny mogą pomyśleć o wiankach w białych kolorach.

Zrobienie wianka oczywiście nie jest wielką filozofią. Jednak musisz pamiętać, żeby w dniu swojego ślubu nie dokładać sobie kolejnych obowiązków. Lepiej to zadanie powierzyć zaufanej dekoratorce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *