Kiedy zacząć myśleć o dekoracjach ślubnych?

7 najczęstszych błędów przy dekoracjach weselnych
7 najczęstszych błędów przy dekoracjach weselnych
Grudzień 5, 2017
sesja ślubna panna młoda z koniem
Stylizowana sesja ślubna z koniem w tle
Luty 14, 2018

Chciałam kilka słów rzec o zamawianiu dekoracji kwiatowych na Twój ślub i wesele.

Wielu osobom wydaje się, że w sobotę tuż przed ślubem wpadną do kwiaciarni i poproszą o bukiet ślubny, bukiecik dla świadkowej, przypinki do butonierek, dekorację na samochód i jeszcze dwa duże kosze kwiatowe dla rodziców.

Niestety muszę Ciebie rozczarować. To tak nie działa. Jeżeli chcesz mieć naprawdę wymarzone kwiaty na swoim ślubie, to zacznij „rozglądać się” przynajmniej pół roku wcześniej. Zaraz wyjaśnię dlaczego.

Po pierwsze, mega sezon ślubny to jest 5-6 miesięcy i wtedy, my – dekoratorki mamy ogrom zleceń. Sama wiesz, że zasada jest taka – kto pierwszy ten lepszy. Nie wyobrażam sobie, żebyś poczuła się rozczarowana wykonaną przez mnie pracą. Zawsze daję z siebie 100% albo więcej, bo przecież to jest TWÓJ DZIEŃ.

Spotykając się z dekoratorką w sprawie Twoich kwiatów na ślub i wesele czasami zderzasz się z rzeczywistością i okazuje się, że to co sobie wymarzyłaś jest niemożliwe do zrealizowania, na przykład ze względu na sezonowość roślin, które wybrałaś.

Pamiętaj jednak, że to nie jest koniec świata. Trzeba spokojnie usiąść z florystką i poszukać jakiejś alternatywy. Doświadczona osoba na pewno doradzi Tobie i spełni wszelkie oczekiwania.

Czasami jest tak, że klientka przychodzi do mnie z pomysłem na ogromne dekoracje. Wtedy nierzadko trzeba zrobić projekt, Ty musisz go zaakceptować. Następnie muszę się do tej realizacji przygotować dokupują potrzebne materiały techniczne i dekoratorskie.

Poza tym, my też przecież musimy zamówić kwiaty u hodowców, abyś miała naprawdę świeże kwiaty z najwyższej półki, w wybranym przez Ciebie odcieniu.

Pamiętaj, że chcąc mieć wymarzone dekoracje ślubne, to zacznij rozmawiać ze swoją dekoratorką przynajmniej pół roku przed ślubem, bo jak mówi stare przysłowie: „co nagle, to po diable”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *