Bukiet ślubny

Dlaczego wianek?

Bukiet stanowi dopełnienie ślubnej kreacji, ale też musi pasować do typu urody Panny Młodej, makijażu i fryzury. Ślubna wiązanka nie powinna przytłaczać osoby, lecz być pięknym dodatkiem podkreślającym charakter uroczystości ślubnej.  

Dobór kwiatów jest dla pań niezwykle trudny, bowiem łatwo pogubić się w ogromnej ilości propozycji wiązanek, gatunków kwiatów i stylów połączeń. Bogactwo świata roślin nie ma dla nas tajemnic i naszą dziką pasję do kwiatów łączymy z ekspercką wiedzą na temat gatunków roślin, ich trwałości i dopasowania do wybranego stylu, a nawet miejsca i pory uroczystości ślubnej! 

Niezwykle ważny jest kolor bukietu ślubnego, który powinien współgrać z wybraną kolorystyką dekoracji weselnych lub motywem przewodnim uroczystości. Zazwyczaj młode pary mają swój ulubiony kolor lub wyobrażenie o tonacji kolorystycznej, którą chcieliby otoczyć się w tym ważnym dniu. Poznając te preferencje, możemy zaproponować taki dobór kwiatów, który będzie najpiękniej  komponował się z wybranym stylem ślubnym. 

Obecnie Panny Młode mogą zdecydować się na bukiety w wielu stylach i kształtach wiązanek: 

 

Glamour to pełnia kolorów, bogactwo kwiatów i przepych biżuteryjnych dodatków w postaci kryształków, pereł i błyszczących dżetów. 

Boho to pozorny nieład, pełen pasji i artystycznej dysharmonii, która wyraża się w niebanalnych kompozycjach kwiatowych. 

Rustykalny to piękno i świeżość wyrażone w skromności niepozornych kwiatów, takich jak żółtogłowe rumianki, nieśmiałe margaretki i rozkwitające z pąków frezje. 

Biedermeier to niewielki bukiet wykonany z wielu ciasno ułożonych kwiatów, które tworzą okręgi w ciekawej, różnokolorowej kompozycji w kształcie kuli.

Nosegay chociaż nazwa brzmi obco, to jest często spotykana forma ślubnego bukietu. Tworzy go jeden gatunek kwiatów ciasno związanych wstążką, która oplata łodygi kwiatów. 

Composite to bukiet składający się z kilku takich samych kwiatów, których płatki łączą się ze sobą tworząc wrażenie jednego pojedynczego kwiatu. 

Pomander to niezwykle oryginalna kompozycja w kształcie kuli, podobna w charakterze do biedermeiera, jednak nie trzymana w dłoni, a zawieszona na wstążce lub ozdobnym łańcuszku. Często ta forma bukietu wykorzystywana jest również do dekoracji ślubnych. 

Kaskada to bogaty bukiet ułożony tak, aby kwiaty kaskadowo „spływały” z rąk Panny Młodej. Może być stworzony z różnych gatunków kwiatów, kolorowy lub jednolity w zależności od naszej fantazji.