Dekoracje kościoła

Z czym to się je?

Przy projektowaniu dekoracji kościoła bierzemy pod uwagę styl architektoniczny miejsca, elementy wystroju wnętrza i możliwe do wykorzystania detale. Często istniejące już aranżacje pozwalają jedynie na dodanie dekoracji, które podkreślą charakter uroczystości w wybranej kolorystyce ślubnej i nie zaburzą harmonii i klimatu kościelnego wnętrza. 

Stałym elementem wystroju kościoła jest ołtarz i krzesła, które zajmują Państwo Młodzi. Zwykle dekoracje obejmują tył krzeseł w formie tiulowej kokardy, wpinki z kwiatów lub jednego kwiatka z łodygą. 

Częstym elementem dekoracyjnym kościoła jest brama ślubna tworzona ze stawionych przy wejściu latarenek lub migocących świec wokół kwiatowego dywanu z płatków róż. Może też być to łuk kwiatowy, pod którym przechodzą Państwo Młodzi i ich goście. Ozdobą przejścia przez kościół są przypięte do brzegów ławek zwisające girlandy kwiatów, krzewów lub tiulu. 

Bogatszym zdobieniem kościoła mogą być zwisające girlandy kwiatowe lub tiulowe nad ławkami zebranych w kościele gości oraz świecące lampiony.