Lawendowe wesele 07.05.2022 

Jeśli uwielbiasz zapach lawendy i marzysz o weselu, na którym ta roślina będzie grała główną rolę, to mam świetną wiadomość, ponieważ ten artykuł podsunie Tobie kilka pomysłów, jak takie dekoracje przygotować. Lawenda kwitnie od czerwca do października i dlatego jeśli myślisz o weselu z takim motywem przewodnim, to jak najbardziej masz czas, aby wszystko idealnie zaplanować.  

Pachnący bukiet ślubny 

Zacznijmy od najważniejszego bukietu, a mianowicie lawendowego bukietu ślubnego.  

Jeśli jednak obawiasz się, że nadmiar lawendy może nie być idealnym rozwiązaniem dla Twoich gości, a nie chcesz z tej rośliny rezygnować, to zaplanuj również inne, najlepiej bezwonne, kwiaty w dekoracjach weselnych. Możesz lawendę połączyć na przykład z goździkami, różami, eustomami, alstromeriami, daliami, cyniami, hypericum.  

Pamiętaj o przypince dla Pana Młodego 

Żeby wszystko miało jak to się mówi „ręce i nogi” warto zadbać, aby Pan Młody miał przypinkę z tych samych roślin co bukiet ślubny. Jednak musi to być tylko delikatny akcent, miniaturka bukietu ślubnego, dosłownie kilka roślin.  

Lawenda na Twojej sali weselnej 

Lawenda właściwie od razu narzuca Tobie styl dekoracji. Jak najbardziej będzie tutaj pasować juta, sznurki jutowe, plastry drewna, świece, słoiki. Ile wesel, tyle pomysłów.  

Wcześniej pomyśl o zaproszeniach  

Jeśli od dłuższego czasu planujesz mieć ślub i wesele w lawendowych kolorach i zapachach, to pomyśl o tym motywie już na etapie zaproszeń. Dołącz gałązki lawendy do koperty, w której będzie zaproszenie na tę uroczystość. Zobacz, jak to pięknie może wyglądać 😍 

Lawendowy tort  

Nie może być inaczej, aby tort weselny był bez lawendowego akcentu. I znowu pomysłów jest mnóstwo na udekorowanie takiego tortu. Najprostszym z nich jest wykorzystanie lawendowych gałązek, które cukiernik wykorzysta do dekoracji. Koniecznie pamiętaj o zabezpieczeniu końcówek kwiatów. Pisałam o tym tutaj: https://dekoracje-sal.com/dekoracja-tortu-weselnego/ 

Co powiesz na temat serwetek z lawendą? 

Idealnym dopełnieniem całości będzie także udekorowanie serwetek gałązkami lawendowymi. To będzie ta przysłowiowa kropka na i. Twoi goście od razu będą pewni, że wszystko było zaplanowane, przemyślane nic nie zadziało się przez przypadek.  

Takie serwetki warto dodatkowo ozdobić sznurkiem jutowym, wstążką w odpowiednim kolorze lub bawełnianą koronką. Wszystko zależy od tego, co zostało użyte w innych dekoracjach. Pamiętaj – spójność jest najważniejsza. Wtedy wprowadzasz do swoich dekoracji ład i porządek. 

A jeśli szukasz innych pomysłów na udekorowanie serwetek na stołach weselnych, to możesz przeczytać o tym we wcześniejszym moim artykule: https://dekoracje-sal.com/jak-udekorowac-serwetki-na-stolach-weselnych/ 

A co dla gości weselnych?  

Od kilku lat istnieje zwyczaj przygotowywania dla gości weselnych mini prezencików, które są zamawiane lub nawet własnoręcznie przygotowywane przez Młodą Parę. Takie prezenciki najczęściej już dzień przez weselem są kładzione przy talerzach obiadowych. I znowu pomysłów mamy tutaj bez liku. Jeśli chcesz nadal wykorzystać lawendę, to mogą być to lawendowe świece, miodziki z lawendy, woreczki jutowe z lawendą w środku jako na przykład zapach do samochodu lub do szafy.  

Jeśli marzysz, aby lawenda na Twoim weselu była na najwyższym poziomie, to najlepszym rozwiązaniem jest zamówić ją tutaj 👉 https://www.facebook.com/Plantacja-Lawendy-Sarni-Las-1730284563675766 

Będziesz mieć pewność, że wszystko będzie dostarczone i przygotowane na czas. 

Natomiast jeśli przeraża Ciebie ogrom pracy, jaki trzeba włożyć w zaaranżowanie całej przestrzeni ślubno – weselnej, to skontaktuj się ze mną. Podpowiem Tobie jak w łatwy i szybki sposób, możesz to wszystko przygotować: 

Ewa ☎️ 503 840 400 lub napisz: kontakt@dekoracje-sal.com 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *