Polne kwiaty na ślubie 22.05.2022 

Czy zastanawiałaś się kiedyś, aby wykorzystać na swoim ślubie i weselu, to co natura daje? Myślę tutaj o polnych kwiatach, trawach, ewentualnie jakichś gałązkach z drzew owocowych. 

Jest to na pewno idealny pomysł dla osób kochających przyrodę, naturalne wnętrza. Wesele z wykorzystaniem polnych kwiatów powinno odbyć się na przykład pod namiotem, albo na sali, której głównym materiałem wykończeniowym jest surowa cegła lub drewno. 

Najpierw bukiet 

Zanim zaczniesz zastanawiać się na dekoracją Twojej sali weselnej, pomyśl z jakich kwiatów chciałabyś mieć bukiet ślubny. I właściwie od tego zaczynam rozmowę z moimi klientami. Bukiet ślubny jest naszym punktem wyjścia do dalszy dekoracji, ponieważ zawsze dążę w dekoracjach weselnych do spójności.  

Od czerwca na naszych łąkach i polach mamy cały wachlarz roślin, które z powodzeniem mogę wykorzystać, aby udekorować najważniejszy dzień moich weselnych klientów.  

Oczywiście nawiązując do bukietu ślubnego tworzę bransoletkę kwiatową lub mniejszy od ślubnego bukiet oraz przypinkę kwiatową dla Panna Młodego i dla świadka.  

Łąka w kościele 

Być może zastanawiasz się, czy kwiaty polne będą pasować do kościoła. Odpowiedź jest jedna. TAK, oczywiście! Jednak pamiętamy, aby pomimo tego, że to kwiaty polne, dekoracje trzeba wykonać z należytą starannością i elegancją. Z racji tego, że takie kwiaty są bardzo delikatne i po ścięciu szybko potrafią zwiędnąć, zawsze pamiętam, aby je odpowiednio mocno napoić oraz dodatkowo odżywić specjalnymi florystycznymi odżywkami, które przedłużają żywotność roślin.  

Dekoracja ławek na ślub. Inspiracja  

A może jednak ślub plenerowy? 

W nadchodzącym sezonie ślubnym będę przygotowywać dużo dekoracji na ślub plenerowy. I w większości pomysły na dekoracje będą zaczerpnięte z natury.  

Bardzo często głównym elementem dekoracyjnym podczas ślubu plenerowego jest drewniana pergola udekorowana woalem i/lub kwiatami. Takie same kwiaty, jak na pergoli powinny znaleźć się w kompozycji na stole urzędnika. 

A co z krzesłami na ślubie plenerowym? 

Na czas ślubu plenerowego zapewnij krzesła przynajmniej dla Twoich najstarszych gości. Co prawda ślub cywilny trwa kilkanaście minut, jednak dla starszych osób wytrzymać w pozycji stojącej przez ten czas może być nie lada problemem.  

Jeśli już zadbasz o krzesła, to zobacz poniżej inspiracje na ich udekorowanie. Nie trzeba wyróżniać kwiatami każdego krzesła, wystarczy przygotować dekoracje dla krzeseł znajdujących się wzdłuż alejki prowadzącej do urzędnika.  

Cała sala weselne w polnych kwiatach  

Tak jak wspomniałam wcześniej dekoracje z polnymi kwiatami najlepiej sprawdzą się w restauracjach, które swoim wystrojem nawiązują do natury. Takie rośliny bardzo pasują do wnętrz, w których jest dużo drewna, cegły, kamieni na ścianie.  

Na stołach weselnych do dekoracji można wykorzystać plastry drewna, mech, jutę, szklane butelki jako naczynia na kwiaty.  

Pięknie też będą wyglądać flower box’y, w których będą znajdować się tego typu rośliny. Pomysłów jest naprawdę ogromnie dużo, trzeba tylko uruchomić swoją wyobraźnię.  

Mam nadzieję, że mój artykuł z inspiracjami podsunął Tobie sporo pomysłów na wykorzystanie roślin zebranych na łąkach i polach. 

Jednak jeśli nadal nie wiesz, jak wszystko spójnie połączyć ze sobą, to zapraszam Ciebie do kontaktu ze mną. Przedyskutujemy temat, znajdziemy najlepsze rozwiązanie. A jeśli będziesz chciała, to przygotujemy dla Ciebie najpiękniejsze dekoracje na Twój ślub i wesele. 

Zadzwoń do mnie: Ewa 503 840 400 

Lub po prostu napisz do mnie maila ze swoimi pytaniami: kontakt@dekoracje-sal.com 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *