Różowy bukiet ślubny 14.92.2022 

Bardzo często moje klientki pytają mnie, jakie inne kwiaty w kolorze różowym oprócz róż mogą znaleźć się w bukiecie ślubnym. 

Dla mnie, jako florystki z wieloletnim doświadczeniem, odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, ponieważ mamy cały wachlarz roślin, które można wykorzystać.  

Jednak różnie bywa z ich dostępnością i ceną, a wszystko to oczywiście zależy od pory roku.  

Czy tylko róże?  

Podczas rozmowy z przyszłymi pannami młodymi niezwykle często poruszamy temat innych gatunków kwiatów oprócz róż, jakie mogą pojawić się w bukiecie ślubnym. Na pewno w tym kolorze znajdziemy eustomę, goździki wielkokwiatowe i gałązkowe, alstremerie, hortensje, gerbery, lilie, magnolie, gloriozę, jaskry, anemony, anturia, tulipany, dalie, cynie, storczyki oraz przepiękne piwonie. Jak już wcześniej wspomniałam, nie wszystkie te kwiaty występują przez cały rok. Jednak podczas rozmowy zawsze staram się proponować rośliny sezonowe, ponieważ nie będzie problemu z ich dostępnością oraz cena będzie atrakcyjniejsza w stosunku do kwiatów sprowadzanych na przykład z Ekwadoru. 

Jaki wybrać odcień różu? 

I tu często przyszłe panny młode mają nie lada dylemat. Wszystko zależy od typu urody, koloru sukni ślubnej, dodatków, a przede wszystkim od upodobań. Ogólnie rzecz ujmując można powiedzieć, że różowy pasuje każdej pannie młodej. Nie ważne, czy jesteś delikatną blondynką o zielonych oczach, czy brunetką o głębokim spojrzeniu, różowy będzie Ci pasować.  

Wystarczy, że znajdziesz odpowiedni odcień dla siebie. Z doświadczenia blondynkom polecam mocniejsze kolory, dla dodania „pazura”, natomiast brunetki będą pięknie współgrały z delikatnymi tonami różu, który złagodzi ich ciemną kolorystycznie oprawę (włosy, oczy, oliwkowa skóra).  

Jeśli potrzebujesz konsultacji w tej sprawie, to umów się ze mną na rozmowę:  

Ewa 503 840 400 lub napisz: kontakt@dekoracje-sal.com 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *