Stół prezydialny – czyli wszystko o stole pary młodej 28.02.2022 

Tak, to prawda, że stół pary młodej jest najważniejszym punktem na sali weselnej. Na to miejsce będą zwrócone wszystkie oczy gości, reflektory oraz obiektywy, dlatego należy szczególnie zadbać o wszystkie szczegóły.  

Na co zwrócić uwagę podczas dekoracji stołu prezydialnego?  

Podczas planowania tego miejsca zwracam uwagę na 3 aspekty: 

  1. Front stołu 
  1. Tło za parą młodą 
  1. Widok z miejsca pary młodej 

Ad.1. Front stołu prezydialnego – najważniejszym aspektem jest wysokość kompozycji kwiatowej na tym stole. Należy bezwzględnie pamiętać, że kwiaty nie mogą zasłaniać pary młodej. Musi to być niska, najczęściej podłużna kompozycja kwiatowa. Dość często proponuję parze młodej, aby na ich stole pojawiły się świece, które wprowadzą uroczysty nastrój podczas całego przyjęcia weselnego.  

Niekiedy wyróżnikiem takiego stołu jest dobór materiałów, które go okrywają. Możemy użyć pięknych, aksamitnych skirtingów w kolorze pasującym do całej stylizacji wesela.  

Ad. 2. Tło za parą młodą  

Musimy pamiętać, że tło za plecami nowożeńców jest tylko dodatkiem do całości dekoracji i nie powinno być agresywne, nachalne. Zawsze zależy mi, aby to była przysłowiowa kropka na i. Najczęściej stawiam w tym miejscu stelaż okryty spływającymi materiałami, montuję kurtynę ledową i wg ustaleń z klientką mocuję odpowiednią dekorację kwiatową. Często są to złote koła oplecione roślinami nawiązującymi do kompozycji kwiatowych na stołach weselnych lub napis Panna Młoda i Pan Młody również delikatnie ozdobione, najczęściej zielenią dekoracyjną, na przykład ruskusem. 

Ad. 3. Widok z miejsca pary młodej  

Skoro omówiłam front stołu prezydialnego oraz tło, to teraz przyszedł czas, aby parę słów napisać o perspektywie od strony miejsca pary młodej. Musicie wiedzieć, że z tego miejsca widać wszystko. Widać stoły gości, scenę parkiet, widać zadowolenie na twarzach gości weselnych. Za każdym razem staram się zwracać uwagę przyszłej parze młodej, aby ta perspektywa widzenia pary młodej była urzekająca. Dużą uwagę przykładam, aby kompozycja na stole prezydialnym z każdej strony była dopracowana. Do tego świece, świeczniki, elementy dekoracji związane z tematyką, stylem przewodnim wesela. Staram się, aby na parę młodą zawsze czekała miła niespodzianka, której się nie spodziewali. 

Jak sami widzicie temat miejsca dla pary młodej na weselu, jest równie istotny, jak miejsce dla pary młodej w kościele.  

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o dekorowaniu kościoła na ślub, to zapraszam do mojego wcześniejszego artykułu na ten temat https://dekoracje-sal.com/dekoracja-kosciola-na-slub-w-tychach/ 

A jeśli masz jakieś pytania, to zapraszam Ciebie do kontaktu: 

Ewa 503 840 400 lub kontakt@dekoracje-sal.com 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *