Świece w dekoracjach weselnych 13.03.2022 

Być może nie masz pomysłu na udekorowanie swojej sali, a pomimo wszystko marzysz o wyjątkowym klimacie podczas uroczystości weselnej.  

Zdarzają mi się przyszłe panny młode, które jednak nie przepadają za żywymi kwiatami. Wtedy jednym z pomysłów jest wprowadzenie świec na salę. Pamiętaj, żeby zrobić efekt WOW, musi tych świec być sporo. Jedna świeca na okrągłym stole weselnym nie załatwi sprawy. W tym wypadku trzeba iść na ilość, jeśli faktycznie chcesz zrezygnować z kwiatów.  

Jak to wszystko połączyć w jedną całość?  

Na pewno udekorowanie sali samymi świecami jest również czaso- i pracochłonne. Skoro podjęłaś decyzję, żeby zrezygnować z kompozycji kwiatowych, to możesz na jednym okrągłym stole postawić 3-4 świece typu walec różnej wysokości. Pamiętaj, żeby te świece ze względów bezpieczeństwa były w szklanym cylindrze, wybierz także różne wysokości tego szkła. I to wszystko możesz postawić na okrągłym szklanym lustrze.  

Jeśli jednak chciałabyś wprowadzić minimalny kwiatowy akcent, to też da się go połączyć ze świecami. Możesz do szklanej tuby włożyć wybrany kwiat – pamiętaj o odpowiednim zamocowaniu do dna naczynia, nalać wody i na jej powierzchnię położyć świeczkę pływającą w dowolnym kolorze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A może wykorzystać lampiony ze świecami? 

Jakiś czas temu przygotowałyśmy dekoracje weselną z wykorzystaniem kwiatów, lampionów i świec. Piękny efekt uzyskałyśmy przy tego typu połączeniu. W środku lampionu znajdowała się świeca, natomiast sam lampion znajdował się w środku kompozycji kwiatowej. 

Jakie są jeszcze inne świece? 

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie świec, to pojedyncze świece stożkowe. Dobrze wyglądają, gdy kilka stoi obok siebie. Pamiętaj, aby kupować świece niekapiące. Dobrze, jeśli przygotujesz przynajmniej jeden komplet na zmianę, ponieważ jedna świeca wypali się po 4-5 godzinach. Możesz kolory świec dobrać do kolorów kwiatów lub kolorów naczyń, w których są kompozycje kwiatowe. Ważne, aby wszystko było zaplanowane, przemyślane i tworzyło jedną spójną całość.  

Jeśli chcesz poczytać o dekoracji kościoła, to zapraszam Ciebie do innego mojego artykułu: https://dekoracje-sal.com/dekoracja-kosciola-na-slub-w-tychach/ 

A jeśli w ogóle nie masz pomysłu na swoje dekoracje ślubno – weselne, to zapraszam do kontaktu: 

Ewa – 503 840 400 lub kontakt@dekoracje-sal.com 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *