WIANEK ŚLUBNY - DZIKA RÓŻA

Wianek na kobiecej głowie to na pewno symbol czystości i niewinności. Wiadomo, że w przeszłości był nieodłącznym atrybutem panny młodej.

W ostatnich latach zauważamy powrót do tej tradycji, jednak pierwotna symbolika została nieco zatracona.

Dzisiaj panny młode poprzez wianek chcą podkreślić swoją delikatną, dziewczęcą urodę lub po prostą chcą nawiązać do całej stylizacji ślubno – weselnej.

Bardzo często wykonuję wianki na stylizowane sesje zdjęciowe, wieczory panieńskie, jak również prowadzę warsztaty florystyczne, gdzie panie uczą się prawidłowego wykonywania wianków.

Ważne, aby wianek dobrać do urody i fryzury panny młodej. Należy zwrócić także uwagę na figurę właścicielki wianka. Źle będzie wyglądać duży wianek boho na głowie drobnej, niskiej kobiety. I na odwrót. Jeśli panna młoda jest wysoką, postawną kobietą, to nie za bardzo dobrze będzie komponować się delikatny wianek, przypominający wianek komunijny.

I znowu do znudzenia będę powtarzać, że wianek powinien nawiązywać stylem i rodzajem materiału florystycznego do bukietu ślubnego. Nic tak nie psuje wizualnego efektu jak przypadkowe, nieprzemyślane dekoracje.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki wianek będzie najlepiej pasować do Twojej urody, to skontaktuj się ze mną, a na pewno Tobie doradzę.

Ewa – 503 840 400 lub kontakt@dekoracje-sal.com